БОКА КОТОРСКИ ЗАЛИВ-СТОЛИВ

 

Столив е населба спроти Пераст во Бока-Которскиот Залив кој ја зачувал својата оригинална рурална физиономија и  е една од ретките населби што потсетува на град како поморска населба.Сместен помеѓу Котор и Тиват и дава можност за одличен одмор.Пред самото одмаралиште застануваат мини бусеви кои може да ги искористите за Ваши индивидуални излети до атрактивните локации,кои нудат за секого по нешто.

  • Наша препорака  – посета на Котор и Тиват ( со минибус ),Пераст ( со бродче ) , Херцег Нови (со траект ) , цените за превоз се премногу прифатливи и во зависност од дестинацијата се движат од 1-4 евра по особа. Во Прчањ и Горни Столив препорачуваме да направите пешачка обиколка…

Пансионот се наоѓа на сама плажа,поседува сопствен ресторан во кој се служи појадокот и вечерата,а кој може да го користите преку целиот ден без да имате обврска да нарачувате од истиот.Собите се опремени со фрижидер,ТВ,тоалет,клима вклучена во цената,покриеност со WI FI во целиот објект и на плажа…

Цените се дадени по особа во евра и се однесуваат на бројот на ноќевања

( минимум 7 HB ) со појадок и вечера

  • Појадок – континентален
  • Вечера – избор од 2-3 понудени готвени јадења

Деца до 4 години – ГРАТИС

За деца од 4-12 години се плаќа 70%

Доплата за еднокреветна соба е 5 евра од ден

термин опис цена превоз
22.05-29.05 7 HB 115 Вклучен
29.05-05.06 7 HB 125 Вклучен
05.06-12.06 7 HB 145 Вклучен
12.06-21.06 9 HB 165 Вклучен
21.06-01.07 10 HB 175 /
01.07-11.07 10 HB 185 /
11.07-21.07 10 HB 185 /
21.07-31.07 10 HB 195 /
31.07-10.08 10 HB 195 /
10.08-20.08 10 HB 195 /
20.08-30.08 10 HB 185 /
30.08-06.09 7 HB 175 Вклучен
06.09-13.09 7 HB 165 Вклучен
13.09-20.09 7 HB 125 /
20.09-27.09 7 HB 115 /
  • агенцијата не гарантира за квалитетот на интернетот во објектот и надвор од него

*туристичка такса се плаќа во објектот 1.5 евра од ден од особа

1 Comment

  1. Минатата година бев со мојата ќерка и повторно би оделе. Самото место плени со својата убавина.

Во празнoто поле пишете пофалба, критика или предлог:

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.


*