ВИНО И ЉУБОВ-Бања”Св.Недела”(11-12.02)


БАЊА “СВЕТА НЕДЕЛА”-ЕКО ХОТЕЛ

Ако постои чудо во Македонија, тоа е катлановскиот „извор на младоста“. „Катланово е котелот каде сонцето се раѓа. Ако нешто може да ме излечи, тогаш тоа е таму, помеѓу сонцето и водата“ – Јустинијан Први .Спојот на природните убавини,збогатени со уметничките вредности се надградува во една хармонија на природата и делото на човекот. Богатиот растителен и животински свет, прекрасните видици, патеки за прошетка и мноштвото термални извори,овозможуваат одмор и ревитализација, како и совршено физичко, духовно и културно доживување.

1890 денари 

Цената е по особа и  вклучува :

  • 1 ноќевање,појадок на 12.02(шведска маса),вечера на 11.02,2 чаши вино ,акустична музика во живо Коштана Бенд ,користење на базенот 2 дена и Спа центар

*** мени за вечера (11.02)сабота – мешана салата,пилешко филе во сос,шарска плескавица со гарнир и десерт

***појадок (12.02) недела- шведска маса

-Приемот во собите е во 12 часот (сабота), а напуштањето на истите најкасно до 18 часот (недела)

-Бањата и СПА центарот може да се користат двата дена

Ресторанот „Св. Доминика“ се наоѓа во склоп на Хотелот и нуди широк асортиман на специјалитети од национална и меѓународна кујна, богат избор на локални и странски вина, пријатна атмосфера во традиционален, македонски амбиент.

2 Comments

  1. Temleraturata na vodata vo bazeno i od koga do koga e otvoren i golemina na bazenot

Во празнoто поле пишете пофалба, критика или предлог:

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.


*