БОКА КОТОРСКИ ЗАЛИВ-СТОЛИВ

 

Столив е населба спроти Пераст во Бока-Которскиот Залив кој ја зачувал својата оригинална рурална физиономија и  е една од ретките населби што потсетува на град како поморска населба.Сместен помеѓу Котор и Тиват и дава можност за одличен одмор.Пред самото одмаралиште застануваат мини бусеви кои може да ги искористите за Ваши индивидуални излети до атрактивните локации,кои нудат за секого по нешто.

 • Наша препорака  – посета на Котор и Тиват ( со минибус ),Пераст ( со бродче ) , Херцег Нови (со траект ) , цените за превоз се премногу прифатливи и во зависност од дестинацијата се движат од 1-4 евра по особа. Во Прчањ и Горни Столив препорачуваме да направите пешачка обиколка…

Пансионот се наоѓа на сама плажа,поседува сопствен ресторан во кој се служи појадокот и вечерата,а кој може да го користите преку целиот ден без да имате обврска да нарачувате од истиот.Собите се опремени со фрижидер,ТВ,тоалет,клима вклучена во цената,покриеност со WI FI во целиот објект и на плажа…

 • Појадок – континентален
 • Вечера – избор од 2-3 понудени готвени јадења

Деца до 4 години – ГРАТИС

За деца од 4-12 години се плаќа 70%

Доплата за еднокреветна соба е 5 евра од ден

Цените се дадени во евра за  10 полупансиони (ноќевање,појадок и вечера) 

термин опис цена по особа           за 10 полупансиони
01.06-11.06 10 HB 210 евра
11.06-21.06 10 HB 210 евра
21.06-01.07 10 HB 240 евра
01.07-11.07 10 HB 255 евра
11.07-21.07 10 HB 255 евра
21.07-31.07 10 HB 265 евра
31.07-10.08 10 HB 265 евра
10.08-20.08 10 HB 245 евра
20.08-30.08 10 HB 245 евра
30.08-09.09 10 HB 230 евра
09.09-19.09 10 HB 210 евра
19.09-29.09 10  HB 210 евра

 

*туристичка такса се плаќа во објектот 1.5 евро од ден од особа по превземање на клучеви од рецепција и е задолжителна

*Првиот ден се започнува со вечера,последниот се завршува со појадок

*Влез во собите е во 14 часот , а напуштање во 10 часот

*Агенцијата не гарантира за квалитетот и брзината на интернетот во објектот и надвор од него

*Распределбата на собите се врши исклучиво на рецепција по пристигнувањето и агенцијата не може да влијае на типот на собата која ќе биде доделена (спрат,тераса,поглед..).Агенцијата проследува барање само за бројот на легла наведени при резервацијата во агенција

*Агенцијата не одговара доколку има било каков дефект (сијалица,клима,бојлер,ТВ…)Сите недостатоци,се регулираат преку одговорното лице во објектот

*Доколку дојде до одредена штета или непредвидени трошоци поради непочитување на упатствата и напомените, организаторот на патувањето нема одговорност, туку целокупниот износ на штетата ги сноси патникот

*Цената на аранжманот е даден во евра,а плаќањето е исклучиво во денарска противвредност 1 евро=62 мкд

*За потврда на резервација е потребна уплата на аконтација од минимум 30% и 15 дена пред поаѓање целосна доплата

*Почетокот на аранжманот започнува со самото влегување во собите и првото ноќевање.Доколку од било кои причини се напушти собата по првата или било која следна ноќ од оние кои се наведени во ваучерот (пред истекот на престојот однапред утврден во истиот)-(освен во непредвидени услови на виша сила),агенцијата нема обврска на рефундирање на средста и важат  општите услови за летување и користење на туристички аранжмани.

*Фотографиите од собите се од повеке соби во одмаралиштето (сите соби не се исти),а типот на собата се одредува според бројот на пријавени гости (во агенцијата) за даден термин според договор

*Можна е доплата за организиран превоз Скопје-Тиват-Скопје . Од автобуската во Тиват до Столив,патниците можат да користат јавен превоз -мини бус (со доплата на лице место во мини бусот) и истите мини бусеви застануваат пред самото одмаралиште

 

 

8 Comments

 1. Минатата година бев со мојата ќерка и повторно би оделе. Самото место плени со својата убавина.

 2. Ve molam dali imate obezbeden prevoz za ovaa destinacija?

  • Pocituvani , okolu prevozot dopolnitelno ke ima objaveno detali.Ke ima moznost za prevoz so doplata

   • Poicituvani , Ve informirame deka pocnuvajki od 1.07 ke ima organiziran prevoz za Crna Gora sekoj den , so doplata.Cenata na povraten bilet cini 3100 denari

 3. Zdravo zainteresirana sum za Boka Kotorska za Stolin id 21.07 dali imate obezbedeno prevoz ve molam?

  • Pocituvani
   Od 1.07 ima organiziran prevoz za Crna Gora so doplata.Cenata na povraten bilet po osoba e 3100 denari

 4. Jovan Atanasovski August 7, 2023 at 10:38 am

  Добар ден, кога е првиот слободен термин во август 2023, двајца возрасни и дете. Поздрав

Во празнoто поле пишете пофалба, критика или предлог:

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.


*