ТАСОС

SKALA POTAMIA -GOLDEN BEACH-Вила НАМА (50 метри од плажа)МОРЕ – ПЛАНИНА – БОРОВА ШУМА 

 

Најсеверниот остров на грчкиот архипелаг.На оддалеченост од 400км. и 30 мин.возење со траект се пристигнува на островот Тасос.Зелен остров комбинација на море и планина со чисти песочни плажи и тиркизна сина боја на морето.Изобилува со борова шума и мирис на медовина,природни сенки и планински возвишенија.Ипсарион со 1.204мнв е планината која гордо извишена стои над плажата Скала Потамиа и Голден бич.Во должина од 3км.се простира плажата на Скала Потамиа и Голден Бич споени во една плажа , означени со плаво знаменце за чистота и квалитет.Кога сонцето ќе го достигне зенитот на својот одсјај , плажата асоцира на злато.

Вилата НАМА е лоцирана во местото Скала Потамиа на само 50 тина метри од плажа.Излегува на познатата плажа Голден бич или златна плажа која е воедно најголемата плажа на островот.Во непосредна близина на вилата имате супермаркети,многу таверни ,сувенирници .Располага со четирикреветни апартмани

Апартман бр.1(1/2) + (1/2) Апартманот се наоѓа на први кат и располага со две простории.Во првата просторија е кујната која е комплетно опремена со кујнски инвентар,мал фрижидер,шпорет со две рингли ,аспиратор,микробранова печка,чајник и има кревет на извлекување наменет за спиење на 2 лица.Овде има плакар за алишта и клима уред.Од кујната се излегува на тераса со поглед во убав двор полн со зеленило.Втората просторија е спланата соба во која има еден дупли кревет комотен за спиење на две лица, тв,фен и сеф за лични работи. Апартманот располага со стандардно купатило и WC.

Апартман бр.2(1/2) + (1/2)Апартманот се наоѓа на први кат и располага со две простории.Во првата просторија е кујната која е комплетно опремена со кујнски инвентар,мал фрижидер,шпорет со две рингли ,аспиратор,микробранова печка,чајник и има кревет на извлекување наменет за спиење на 2 лица.Овде има плакар за алишта и клима уред.Од кујната се излегува на тераса со поглед во убав двор полн со зеленило.Втората просторија е спланата соба во која има еден дупли кревет комотен за спиење на две лица, тв, фен и сеф за лични работи. Апартманот располага со стандардно купатило и WC.

ЦЕНОВНИК ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌИ

КОРИСТЕЊЕ НА ,КЛИМА УРЕД , WI – FI  ( БЕСПЛАТНО)

(ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌИ СО ВКЛУЧЕНА КЛИМА ВО ЦЕНАТА)
  • АПАРТМАНИТЕ:ИМААТ КРПИ ЗА ЛИЦЕ;ТОАЛЕТНА ХАРТИЈА И САПУН;
  • ЧИСТЕЊЕ 2 ПАТИ ЗА ПРЕСТОЈ ОД 7 ДЕНА
  • АГЕНЦИЈАТА НЕМА ОДГОВОРНОСТ ЗА КВАЛИТЕТОТ И БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТКОНЕКЦИЈАТА
  • ТУРИСТИЧКА ТАКСА СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА 0,5 € ОД НОЌ ЗА АПАРТМАН;

ДОПЛАТА ЗА  ПРЕВОЗ НА РЕЛАЦИЈА:

  • 60 € за возрасни (повратна карта)
  • 45€ за деца до 12 години (повратна карта)
  • 45 € за возрасни или деца (карта во еден правец)

ДОПЛАТА ЗА БРОДСКА КАРТА :

  • 20€ за возрасни (повратна карта)
  • 15 € за дете од 02 -12 години (повратна карта)

Во празнoто поле пишете пофалба, критика или предлог:

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.


*