HOTEL ALEKSANDAR 4*-BUDVA

Тип на сместување : ХОТЕЛ

Категоризација : 4*

Град : Будва

Услуга : ALL INCLUSIVE или  POLUPANSION 

Хотел Александар има базени со солена и слатка вода.Околу сите базени има лежалки и чадори за сонце,а преку ден како гости може да го испиете Вашиот коктел или пијалок во Пинеа Бар.Различните аниматорски програми пак,времето поминато на базените го прават уште по забавно.Децата имаат можност да посетуваат часови по пливање,а повозрасните бесплатно да уживаат во водениот аеробик.Покрај базените,игралиштето и куќичките за игра,родителите може грижата за своите деца да ја доверат на сертифицирани аниматори,а од искуство,повеќе анимација значи повеќе забава.од таму се организираат и вежби и активности на отворено-теретана на отворено,часови по играње,музика во живо,магионичарски претстави,натпревар во цртање,турнири во пинг-понг и уште многу други активности,дозволени и прилагодени и за деца од 5-12 години.

Алтернативна замена е и првиот ” комшија”-Јадранското Море.Градот Будва е познат по многуте песочни плажи и плажите со ситни камчиња,каде децата секогаш наоѓаат занимација во правење замоци.Кристално чистата вода,го прави капењето едно од омилените активности,Најблиска и најдолга плажа во Будва е Словенска Плажа,до која имате директен пристап од хотелот.Можете да го посетите и Могрен,одалечен 20 мин пешки.Во овој дел можете да ги посетите и другите плажи како Јаз и Пржно.

HOTEL ALEKSANDAR 4* BUDVA – ALL INCLUSIVE
услуга:ALL INCLUSIVE 11.07.-31.08. 01.09.-30.09.
Стандард соба  2+1 79 € 62 €
Прво дете до 10 год.ГРАТИС во соба 1/2 (до 30.06)

Второ дете од 2-12 год.има попуст 50% во соба 2+1

 деца од 10-12 год.имаат попуст 50% во соба 2+1

Во цената за  ALL INCLUSIVE е вклучено: 
– ноќевање,доручек, ручек,вечера,конзумација на пијалоци (алкохолни,безалкохолни,чај,кафе,вода…)-во барот од 10:00 до 23:00,интернет

-во табелата ALL INCLUSIVE, цените се дадени по особа од ден во двокреветна соба или апартман

HOTEL ALEKSANDAR 4* BUDVA – POLUPANSION
услуга:POLUPANSION 11.07.-31.08. 01.09.-30.09.
Стандард соба 2+1 66 € 51 €
Прво дете до 10 год.ГРАТИС во соба 1/2 (до 30.06)

Второ дете од 2-12 год.има попуст 50% во соба 2+1

 деца од 10-12 год.имаат попуст 50% во соба 2+1

Во цената за полупансион е вклучено

доручек и вечера,користење на базените и лежалки и чадори околу истите,интернет
цените се дадени по особа од ден во двокреветна соба за полупансионска услуга

  • сметувањето е во 1/2 и 1/3 соби
  • минимум број на ночевање е 5 ноќи
  • доплата за ручек е 10 евра по особа по ден
  • паркинг се наплаќа 5 евра од ден
  • Туристичката такса и осигурување не се вклучени и изнесуваат 1.5 евра по ден по особа за возрасни, 0.5 евра по ден за деца до 12 година и 1.0 евра по ден за деца од 12-18 години (се плаќа во самиот хотел на рецепција)

Цените се изразени во евра,а плаќањето е исклучиво во денарска противвредност ( 1 евро=62 мкд)

 

 

 

Во празнoто поле пишете пофалба, критика или предлог:

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.


*