СВ.ЈОВАН-Шенгин-Албанија

Свети Јован или Шенгин е крајбрежно туристичко место и поранешна  општина во округот Леска, северозападна Албанија. Познат е по прекрасните  песочни плажи и летни одморалишта.

Hotel Molla се наоѓа на сама плажа , поседува бесплатен приватен паркинг и  сопствен ресторант на плажата.

Собите се опремени со сопствено купатило, ТВ со рамен екран, кабловска ТВ,бесплатен Wi-Fi во целиот објект и во ресторанот на плажата,фрижидер,мини опремена летна кујна, клима вклучена во цената и секоја соба поседува тераса.Речиси сите соби се со поглед на Море.

Цените во табелата се дадени по месеци,по особа,според број на легла (ноќевање со појадок)

 ЈУНИ 

 • цена по особа во 1/2 соба (ноќевање со појадок) изнесува 22,5  евра

 • цена по особа во 1/3 соба (ноќевање и појадок) изнесува  18,5 евра

 • цена по особа во 1/4 соба (ноќевање и појадок) изнесува 16 евра

ЈУЛИ

 • цена по особа во 1/2 соба (ноќевање и појадок) изнесува 27,5  евра

 • цена по особа во 1/3 соба (ноќевање и појадок) изнесува  22 евра

 • цена по особа во 1/4 соба (ноќевање и појадок) изнесува 19 евра

АВГУСТ 

 • цена по особа во 1/2 соба (ноќевање и појадок) изнесува 32,5  евра

 • цена по особа во 1/3 соба (ноќевање и појадок) изнесува 23 евра

 • цена по особа во 1/4 соба (ноќевање и појадок) изнесува 19 евра

Напомена

 • За уплати на аранжмани над 10 ноќевања , одобруваме попуст од 10%

 • Деца до 3 години – ГРАТИС

 • Хотелот располага со сопствен дел на плажа со лежалки и чадори кои се доплаќаат 4 евра од ден
 • Агенцијата нема одговорност за квалитетот и брзината на интернет услугите во објектот
 • Цените се дадени во евра (1 евро=62 мкд),а плаќањето е исклучиво во денарска противвредност

Во празнoто поле пишете пофалба, критика или предлог:

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.


*