ATRIUM BEACH 3* – ALL INC.

Atrium 3* – All Inclusive – ЕЛЕНИТЕ

Се наоѓа во затворениот комплекс Елените, на 30м од плажа. Хотелот има специфична архитектура со прекрасен поглед кон морето. Располага со директен пристап до плажа,  отворен базен, неколку ресторани, барови и ноќен клуб.

Сите соби и апартмани имаат клима уред, кабелска ТВ, сеф, фрижидер, тераса и фен во бањата. Free WiFi е на располагање во lobby-то на хотелот. Целокупната понуда вклучува главен ресторан со разновидни вкусни оброци, лоби бар, snack bar и бар на базенот. Чадори за сонце и лежалки се бесплатни на базен и на плажа. Гостите на хотелот можат бесплатно да се забавуваат во Aqua park Atlantida, неограничено во текот на престојот. Барот во Aqua parkot е дел од all inclusive програмата на хотелот Atrium 3*.

Atrium 3* има тим на професионални аниматори, со дневни и вечерни активности, игри на плажа и детски дискотеки за помладите гости. Исто така, се организираат  спортски игри и тематски претстави за возрасните.

Цени за термини по типови простории за ALL INCLUSIVE

ТЕРМИНИ  05.06 – 22.06

11.09 – 20.09

ALL INCLUSIVE

23.06-05.07

01.09 10.09

ALL INCLUSIVE

06.07 – 31.08

 

ALL INCLUSIVE

Лице во двокреветна соба – поглед парк 50 €
 65 €
71 €
Лице во двокреветна соба – страничен поглед море  55 €
 69 €
76 €
Лице во апартман – поглед парк  59     74 €  81 €
Лице во апартман – поглед море  64 €   79 € 85 €

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање на база ALL INCLUSIVE и вклучуваат :

 • Користење на базен
 • Лежалки и чадори покрај базенот
 • Aqua park ATLANTIDA со 3 базени, тобогани и вклучени безалкохолни пијалоци и пиво
 • Ресторан a la carte
 • Snack бар во текот на целиот ден од 10-17 часот: бургери, гиро, хот дог, форнети, сладолед
 • Безалкохолни пијалоци и алкохолни локални пијалоци се нудат во сите барови во текот на  целиот ден и во Lobby Bar од хотелот до 24 часот
 • Детско катче
 • Тенис, мини голф
 • Забавен дел, анимација

Капацитет на сместување:
-Двокреветна соба (поглед парк или страничен поглед море) –  2 возрасни + 1 дете  до 11,99 години или 3 возрасни
-Апартман (поглед парк или поглед море) – 2 возрасни + 2 деца до 11,99 години или 3 возрасни + 1 дете до 11,99 години

Попусти:
 • Дете до 2.99 години – бесплатно
 • Прво дете 3-11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни – бесплатно
 • Второ дете од 3 -11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни во апартман – 50% од цената за возрасен
 • Возрасен на дополнителен кревет во двокреветна соба/апартман/ – 20% попуст на регуларната цена

Плаќање 50% со направена резервација, а остатокот се доплаќа две недели пред датумот на сместување.

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се во евра, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 62 мкд=1евро

Во празнoто поле пишете пофалба, критика или предлог:

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.


*