AYMA BEACH RESORT 4*

Положба: Хотелот е лоциран на една од најпознатите плажи во Кушадаси, Ladies Beach. Хотелот е оддалечен на 2 километри од центарот на градот.

Сместување: Хотелот Ayma Beach Resort е интимен хотел кој располага со 128 соби, кои се распоредени на 5 спрата. Сите соби се комфорни и располагаат со сопствен балкон, клима уред, сопствена бања (туш, тоалет,фен за коса),ТВ, сеф, телефон, минибар и бесплатна Wi-Fi конекција.

Услуга: Хотелот е на база HB(појадок и вечера – шведска маса – во главниот ресторан).Гостите може да уживаат во разновидни регионални и интернационални јадења кои се послужуваат секој ден во главниот ресторан. Хотелот исто така располага со два барови каде гостите може да уживаат во широк спектар на коктели.

Бесплатни услуги: користење на базен, базен за деца, ресторан, lounge area,игралиште за деца,фитнес центар, сауна, хамам, тениско игралиште, паркинг, градина, тераса, Wi-Fi конекција.

Услуги со доплата: Увозни пијалоци, свежо цедени сокови,сервис за перење алишта, минибар, пинг понг, билијард, телефон, сеф,водени спортови, лежалки на плажа, room service (услуга во соба), лежалки и чадори на плажа, спа третмани и масажи.

Содржини: Хотелот располага со прекрасен ресторан, два барови, рецепција (24/7), менувачница, туристичко биро, складирање на багаж, салон за убавина, гифт шоп, мини-маркет, назначен простор за пушење.

Плажа: Хотелот се наоѓа на најпознатата плажа во Кушадаси, Ladies Beach. Оваа песочна плажа е препознатлива по нејзината локација, која е блиску до центарот на градот и по нјезината чиста вода. Во близина на плажата има безбројни ресторани во кои се служат превкусните турски специјалитети, ресторани за брза храна, барови, лежалки и чадори, водени спортови, кабини за пресоблекување и тоалети.

Спорт и забава: Надворешен базен, детско игралиште, водени спортови, билијард, тенис, пинг понг.

ТЕРМИН АРАНЖМАН 10 НОЌИ НВ
01.06-11.06 312 eur
06.06-16.06 312 eur
11.06-21.06 312 eur
16.06-26.06 312 eur
21.06-01.07 312 eur
26.06-06.07 338 eur
01.07-11.07 377 eur
06.07-16.07 377 eur
11.07-21.07 377 eur
16.07-26.07 377 eur
21.07-31.07 377 eur
26.07-05.08 377 eur
31.07-10.08 377 eur
05.08-15.08 377 eur
10.08-20.08 377 eur
15.08-25.08 377 eur
20.08-30.08 377 eur
25.08-04.09 338 eur
30.08-09.09 312 eur
04.09-14.09 312 eur
09.09-19.09 312 eur
14.09-24.09 312 eur
19.09-29.09 312 eur

За дете до 5.99 години: (само превоз 60 еур)
Второ дете: -20% попуст
За деца од 6 до 11.99 години: -20% попуст

*Цената во табелата е по особа и се однесува за 10 полупансиони (ноќевање,појадок,вечера) и вклучен автобуски превоз

*Цените се изразени во евра,плаќањето е исклучиво во денарска противвредност (1 евро=62 мкд)

2 Comments

 1. Дејан Илијески June 24, 2022 at 11:48 pm

  Почитувани,

  Би ве замолил за понуда за Кушадаси, Втора половина на Август за 4 члено семејство со 2 деца , 7 и 17 год.
  На база HB (појадок со вачера)

  Ви Благодарам.

  • на нашата беб страница се објавени сите понуди за Кушадаси.повелете изберете хотел и термин ,јавете се на 075331516 и ќе можеме да Ви дадеме детален одговор според Вашето побарување
   http://www.metropolitantravel.mk во полето ЛЕТО 2022 – ТУРЦИЈА

Во празнoто поле пишете пофалба, критика или предлог:

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.


*