ЦЕНОВНИК ПРЕД И ПОСЛЕ СЕЗОНА БЕЗ ПРЕВОЗ

РЕЗЕРВИРАЈТЕ ПО НАЈНИСКИ ЦЕНИ ОВА ЛЕТО -БЕЗ ПРЕВОЗ

НАПОМЕНА -Датумите ке бидат сменети во согласност со календарот од 2020 година

-Неа Потидеа

-Калитеа

 

Ценовник пред и после сезона

БЕЗ ПРЕВОЗ -2020

Термини

7 ноќевања

Апартман

 

Дуплекс

 

ЛОКАЦИЈА ноќевања
11.05-18.05

сабота

69 99 Неа Потидеа

Сите легла

7
18.05-24.05

сабота

89 139  

Калитеа

 

 

6
18.05-25.05

сабота

89 139 Неа Потидеа

Дина,баба,ива,Л-20,26,23

7
6
19.05-26.05

недела

89 139 Неа Потидеа

Лидија-15,18,22

7
24.05-26.05 празник викенд 35€ по лице за две ноќевања 35  

Калитеа

2
  В И К Е Н Д      
         
25.05-01.06

сабота

140 199  

Неа Потидеа-дина,баба,ива,Л-20,26,23

 

 

7
26.05-02.06

недела

140 199  

Калитеа,

Неа Потидеа-

Лидија-15,18,22

 

7
01.06-08.06

сабота

180 239  

Неа Потидеа-

Дина,баба,ива,Л-20,26,23

7
02.06-09.06

недела

180 239  

Калитеа

Неа Потидеа-Лидија-15,18,22

 

7
08.06-15.06

сабота

220 279  

Неа Потидеа-

Баба,дина,ива,Л-20,26,23

7
09.06-16.06

недела

220 279  

Калитеа

Неа Потидеа-Л-15,18,22

7

 

 

термин                              апартман                                                  дуплекс

08.09-15.09 219€      7 ноќевања 289
15.09-22.09 179€     7 ноќевања 249
22.09-29.09 99€      7ноќевања 149

 

-цените се за наем на апартман или дуплекс за 6 и 7 ноќевања

 

 

 

Напомена

 

Цени – Надвор од сезона по лице  – 7 ноќевања со вклучен превоз. За сопствен превоз редовната цена за прво и второ лице.

Цените надвор од сезона се дадени за наем на за 6, 7 и 9 ноќевања по студио, апартман, дуплекс

 

Во студио/ апармтан дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети)може да се смести максимум едно дете од 5,99 години во кревет со родител.

 • Термните се дадени од денот на започнување на арманжманот
 • Тргнување (состанок на групата во 03.30 часот, а поаѓање во 4.00 часот на паркингот на хотел Вип. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на тргнување. Ве молиме минимум 24 часа пред секое тргнување да се информирате за потврда на времето и местото.
 • Патничкото осигурување е задолжително и не е вклучено во цената.
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денарска противвредност. (1 евро-62мк)
 • За уплата на две смени одобруваме попуст од 10% на втората смена. Напомена. Понудата важи на редовните цени.
 • Попустите не може да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени не следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени не може да се комбинира.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ulta first или last minute  понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои ги уплатитиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цени.
 • Усни и телефонски резервации се навалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со аванска уплата од 30% од вклупниот износ на аранжаманот. Целосна доплата на аранжаманот се врши најдоцна до 7 дена пред тргнување.
 • Сместување во собите е по 14/часот, а напуштање на истите е до 09/00 часот по локално време.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашето летување, дожни сте да ја оставите собара во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Туристичката така се плака на лице место кај пртставник на агенцијата или, пак, на сопствениците на објектите. Истата изнесува 0,50 евра на ден по апартман.
 • Цените објавени се конечни, без скриени трошоци. Климата и wi-fi се вклучени во ценатa.
 • Секој патник има обврски и е задолжен да води грижа за важноста на  патните исправи и задолжително да обрезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените на т.а. Метрополитан травел.
 • Во цената на аранжманите во вилите е вклучен и клима уредот. Сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
 • Метрополитан травел организира превоз со придружник на групата, до местото кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусите или мини бус
 • Цената на превозот
 • – превоз за возрасен 35 евра
 • Превоз за деца 2-11,99 25 евра.
 • Дете до 1,99 години (без седиште) бесплатно.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Во празнoто поле пишете пофалба, критика или предлог:

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.


*