ЦЕНОВНИК ПРЕД СЕЗОНА СО НАШ ПРЕВОЗ

РЕЗЕРВИРАЈТЕ ПО НАЈНИСКИ ЦЕНИ ОВА ЛЕТО

-Неа Потидеа

-Калитеа

-Полихроно

Ценовник пред  сезона

СО НАШ ПРЕВОЗ

Tермин

 

 

Апартман

Мин 2 лица

ноќевања Дуплекс

Мин 4 лица

Место и вили

По датуми

11.05-18.05

сабота

35 7 35 Неа Потидеа

Сите легла

18.05-24.05 45 6 45 Полихроно-Бела

Калитеа

 

18.05-25.05

сабота

45 7 45 Неа Потидеа

Дина,баба,ива,Л-20,26,23

19.05-25.05

недела

45 6 45 Полихроно-Мустакас

 

19.05-26.05

недела

45 7 45 Неа Потидеа

Лидија-15,18,22

25.05-01.06

сабота

55 7 55 Полихроно-Мустака

Неа Потидеа-дина,баба,ива,Л-20,26,23

 

26.05-02.06

недела

55 7 55 Полихроно-Бела

Калитеа,

Неа Потидеа-Лидија-15,18,22

 

01.06-08.06

сабота

85 7 85 Полихроно-мустакас

Неа Потидеа-дина,баба,ива,Л-20,26,23

 

02.06-09.06

недела

85 7 85 Полихроно-Бела

Калитеа

Неа Потидеа-Лидија-15,18,22

 

08.06-15.06

сабота

95 7 95 Полихроно-Мустакас

Неа Потидеа-дина,баба,ива,Л-20,26,23

 

09.06-16.06

недела

95 7 95 Полихроно-Бела,Калите,Неа потидеа

Л-15,18,22

 термин                    апартмани мин. 2 лица   дуплекс мин. 4 лица                           

08.09-15.09 90 90
15.09-22.09 80 80
22.09-29.09 60 60

 

-цените се по лице за 6 и  7 ноќевања со вклучен превоз

-во апартманите минимум две лица (трето, четврто и пето лице ГРАТИС, плаќаат само превоз)

– во дуплексите минимум четири лица (петто,  шесто и седмо лице ГРАТИС, плаќаат само превоз- 35 евра )

-цените се по лице за 6 и  7 ноќевања со вклучен превоз

 

 

Напомена

 

Цени – Надвор од сезона по лице  – 7 ноќевања со вклучен превоз. За сопствен превоз редовната цена за прво и второ лице.

Цените надвор од сезона се дадени за наем на за 6, 7 и 9 ноќевања по студио, апартман, дуплекс

 

Во студио/ апармтан дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети)може да се смести максимум едно дете од 5,99 години во кревет со родител.

 • Термните се дадени од денот на започнување на арманжманот
 • Тргнување (состанок на групата во 03.30 часот, а поаѓање во 4.00 часот на паркингот на хотел Вип. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на тргнување. Ве молиме минимум 24 часа пред секое тргнување да се информирате за потврда на времето и местото.
 • Патничкото осигурување е задолжително и не е вклучено во цената.
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денарска противвредност. (1 евро-62мк)
 • За уплата на две смени одобруваме попуст од 10% на втората смена. Напомена. Понудата важи на редовните цени.
 • Попустите не може да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени не следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени не може да се комбинира.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ulta first или last minute  понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои ги уплатитиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цени.
 • Усни и телефонски резервации се навалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со аванска уплата од 30% од вклупниот износ на аранжаманот. Целосна доплата на аранжаманот се врши најдоцна до 7 дена пред тргнување.
 • Сместување во собите е по 14/часот, а напуштање на истите е до 09/00 часот по локално време.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашето летување, дожни сте да ја оставите собара во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Туристичката така се плака на лице место кај пртставник на агенцијата или, пак, на сопствениците на објектите. Истата изнесува 0,50 евра на ден по апартман.
 • Цените објавени се конечни, без скриени трошоци. Климата и wi-fi се вклучени во ценатa.
 • Секој патник има обврски и е задолжен да води грижа за важноста на  патните исправи и задолжително да обрезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените на т.а. Метрополитан травел.
 • Во цената на аранжманите во вилите е вклучен и клима уредот. Сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
 • Метрополитан травел организира превоз со придружник на групата, до местото кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусите. Цената на превозот
 • – превоз за возрасен 35 евра
 • Превоз за деца 2-11,99 25 евра.
 • Дете до 1,99 години (без седиште) бесплатно.

 

4 Comments

Во празнoто поле пишете пофалба, критика или предлог:

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.


*