CHAIKA BEACH RESORT 3*-ALL INC.

Chaika Beach Resort 3* – All Inclusive-С.БРЕГ

Се наоѓа во северниот дел на Сончев Брег, на плажа. Хотелот е поделен во три згради, од кои некои нудат прекрасен поглед кон морето. Располага со директен пристап до плажа, 2 отворени базени, неколку ресторани и барови и Спа центар.

Сите соби и студија имаат клима уред, ТВ и фен во бањата. Free WiFi е на располагање во lobby-то на хотелот. Целокупната понуда вклучува главен ресторан со разновидни вкусни оброци, лоби бар, базен бар и Mistique клуб бар. Чадори за сонце и лежалки се бесплатни на базенот.

Chaika Beach Resort 3* има тим на професионални аниматори, со дневни и вечерни активности, како лов на богатство, игри на плажа и детски дискотеки за помладите гости. Исто така, се организираат  спортски игри и тематски претстави за возрасните.

Цени за термини по типови простории за ALL INCLUSIVE
ТЕРМИНИ

05.06- 22.06

11.09 – 20.09

ALL INCLUSIVE

23.06 – 05.07

01.09- 10.09

ALL INCLUSIVE

06.07 -31.08

ALL INCLUSIVE

DLB ARKADIA

park view 2+2

50 € 62 € 69 €
APARTMAN ARKADIA

park view 2+2/2+3/3+1

76 € 91 € 99 €
DBL CHAIKA

sea view 2+2

 54 €
67 €
 74 €
STUDIO ARKADIA

park view 2+2/2+3/3+1

68 € 84 € 92 €
STUDIO CHAIKA

sea view 2+2/3+0

59 € 72 € 78 €

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање на база ALL INCLUSIVE и вклучуваат :

 • Користење на базен
 • Лежалки и чадори покрај базенот
 • Детско катче
 • Интернет
 • Забавен дел, анимација
Попусти:
 • Дете до 2.99 години – бесплатно
 • Прво дете 3-11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни во двокрветна соба или студио sea view – бесплатно
 • Второ дете од 3 -11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни во двокреветна соба или студио sea view – 50% од цената за возрасен
 • Две деца до 11.99 год во студио , park view или апартман – БЕСПЛАТНО
 • Трето дете од 3 -11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни во апартман или студио park view – 40% од цената за возрасен
 • Возрасен на дополнителен кревет во двокреветна соба/студио/апартман – 20% попуст на регуларната цена
Плаќање 30% со направена резервација, а остатокот се доплаќа две недели пред датумот на сместување.
Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден
Цените се во евра, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 62 мкд=1евро

Во празнoто поле пишете пофалба, критика или предлог:

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.


*