HOTEL POSEIDON 4*-JAZ

Тип на сместување : Хотел

Услуга : полупансион

Град : Јаз-Будва

Категорија : 4*

Плажата Јаз е една од најубавите црногорски плажи.Територијално припаѓа на општината Будва,од која е оддалечена 2.5 км,а од стариот дел на Будва 4.5км.Составена од две плажи,со вкупна должина од 1200 м,сончева е преку целиот ден,а сенка на преубаватите плажи прави пространото Мрчево Поле,низ кое тече р. Дреновшица,од двете страни  обиколена со брадата Спас и Гољаник.Ситните каменчиња и мекиот песок,како и постепената длабочина кога се влегува во Морето,се причина зошто многу туристи ја бирааттокму оваа плажа.Плажата Јаз во последните години е позната и по големите концерти на светските и регионалните ѕвезди Rollingstones, Lenny Kravitz, Madonna,здравко Чолиќ…

Хотелска содржина- хотелот располага со познат ресторант со единствена тераса од која се пружа поглед на Морето и дел од плажата Јаз пред хотелот.Апартманите се двособни и се состојат од 2 двокревентни соби или 1 двокреветна и 1 трокреветна соба.Собите и апартманите се пространи,климатизирани и со тераси со поглед на Море.Секоја соба и апартман има сопствено купатило,фрижидер,сеф,сателитска ТВ.Поголем број од собите и сите апартмани имаат и мини кујна.

HOTEL POSEIDON 4* – JAZ 
полупансион по особа 10.09.20.09. 01.09.-10.09. 25.08.-01.09. 10.07.-25.08.
двокреветна соба 53€ 64€ 71€ 81€
трокреветна соба 48€ 57€ 59€ 69€
четворокреветна соба 48€ 54€ 58€ 66€
деца до 2 год. во 1/2 соба – гратис
деца од 3 и 4 год.во 1/3 и 1/4 соба-попуст 50%
деца од 5 и 6 год.во 1/3 и 1/4 соба-попуст 30%
деца од 7-12 год.во 1/3 и 1/4 соба-попуст 20%

Во цената е вклучено

  • Сместување во избран тип на соба е на база полупансион-(појадокот е пансионски,а вечерата е шведска маса)
  • Паркинг место на паркинг од хотелот
  • Комплет сет 2 лежалки и чадор за сонце
  • Пропусница за влез со автомобил во Јаз
  • Бебешко креветче
  • Бежичен интернет на терасата на ресторанот Посејдон
  • цените во табелата се однесуваат  по особа, по ден

Доплати

  • Туристичка такса и осигурување (1.5 евра за возрасни,1 евро за деца од 2-12 год. )по ден

цените се изразени во евра,а плаќањето е исклучиво во денарска противвредност (1 евро=62 мкд)

 

 

 

Во празнoто поле пишете пофалба, критика или предлог:

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.


*