HOTEL TECIMEN

Положба: Хотелот Tecimen е лоциран во самиот центар на градот Кушадаси. Во близина на хотелот се наоѓаат сите неопходни туристички атракции, маркети, ресторани, барови, банки, продавници за сувенири. Хотелот е оддалечен на 400 метри од градската плажа и на 2.5 километри од плажата Ladies Beach.

Сместување: Хотелот Tecimen располага со вкупно 37 соби. Сите соби располагаат со сопствен балкон, сопствена бања (туш или када, тоалет,фен за коса), клима уред (со доплата во месец Јуни и Септември), ТВ, телефон, бесплатна Wi-Fi конекција.

Услуга: Хотелот е на база BB (ноќевање и појадок- шведска маса). Хотелот располага со еден ресторан  кој располага со затворен и отворен дел. Во овој ресторан гостите може да пробаат разновидни регионални и интернационални јадења. Хотелот исто така располага со еден бар.

Бесплатни услуги: користење на главниот ресторан за време на доручек, Wi-Fi конекција, паркинг, базен на отворено, лежалки и чадори покрај базенот, ТВ салон, градина.

Услуги со доплата: Пијачки во барот, лежалки и чадори на плажа, сеф, телефон, медицински услуги,водени спортови.

Содржини: Хотелот располага со еден ресторан, еден бар, паркинг, 24/7 рецепција, надворешен базен, градина.

Плажа: Хотелот е оддалечен на 400 метри од градската плажа и на 2.5 километри од плажата Ladies Beach.Оваа песочна плажа е препознатлива по нејзината локација, која е блиску до центарот на градот и по нејзината чиста вода. Во близина на плажата се наоѓаат безбројни ресторани во кои се служат превкусните турски специјалитети, ресторани за брза храна, лежалки и чадори, водени спортови, кабини за пресоблекување и тоалети.

Спорт и забава: Водени спортови, одбојка на плажа, дестско игралиште.

*Цените во табелата се однесуваат на 10 (ноќевање и појадок) и вклучен превоз,по особа

ТЕРМИН АРАНЖМАН 10 НОЌИ
01.06-11.06 182 eur
06.06-16.06 182 eur
11.06-21.06 182 eur
16.06-26.06 182 eur
21.06-01.07 182 eur
26.06-06.07 199 eur
01.07-11.07 219 eur
06.07-16.07 219 eur
11.07-21.07 219 eur
16.07-26.07 219 eur
21.07-31.07 219 eur
26.07-05.08 219 eur
31.07-10.08 219 eur
05.08-15.08 219 eur
10.08-20.08 219 eur
15.08-25.08 219 eur
20.08-30.08 219 eur
25.08-04.09 199 eur
30.08-09.09 182 eur
04.09-14.09 182 eur
09.09-19.09 182 eur
14.09-24.09 182 eur
19.09-29.09 182 eur

За дете до 5.99 години: (само превоз 60 еур).
Второ дете: -20% попуст.
За деца од 6 до 11.99 години: -20% попуст

*Цените дадени во табелата се изразени во евра,а плаќањето е исклучиво во денарска противвредност ( 1 евро=62 мкд)

Во празнoто поле пишете пофалба, критика или предлог:

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.


*