POLICHRONO BEACH HOTEL – ПОЛИХРОНО

Polichrono Beach Hotel – Полихроно

СОПСТВЕН ЗАКУП

 • ЗА РАНА УПЛАТА ДО 30.03.2019  -15% ПОПУСТ

Локација: Грција / Халкидики / Касандра / Полихроно

Плажа: Сопствена плажа. Песочна со ситни каменчиња

Услуга: Ноќевање со појадок

Интернет: Бесплатно wi-fi на рецепција, бар и плажа

Сместување: Хотелот располага со соби на приземје (сутерен), прв и втор кат.
Сите соби се опремени со клима уред (со доплата), сателитска ТВ, телефон, мал фрижидер / мини бар, купатило со туш, балкон. Собите сутерен имаат заедничка тераса.

Хотелски содржини: Хотелот се простира на самата плажа, урбано уредена со лежалки, чадори за сонце.
Има сопствен ресторан во кој се служи појадокот.
Уживајте во освежителни пијалоци, кафе или мала ужина во надворешниот бар на хотелот – на тераса со прекрасен поглед на заливот Торонеос.
Хотелот е лоциран на шеталиштето во Полихроно и е во близина на различни таверни, кафулиња и продавници.
Гостите можат да го користат јавниот простор за паркирање во близина.

 

Важна напомена:
При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа.
Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата.
Лежалките се достапни со купен пијалок од барот на плажа.
Барот Ви нуди можност да направите и целодневна резервација за лежалки и истата е со доплата.

 

Термин Услуга Double Triple
19.05-26.05.2019 7 BB 89 € 99 €
26.05-02.06.2019 7 BB 109 € 119 €
02.06-09.06.2019 7 BB 139 € 149 €
09.06-16.06.2019 7 BB 169 € 179 €
16.06-23.06.2019 7 BB 189 € 199 €
23.06-30.06.2019 7 BB 209 € 219 €
30.06-07.07.2019 7 BB 229 € 239 €
07.07-14.07.2019 7 BB 259 € 269 €
14.07-21.07.2019 7 BB 279 € 289 €
21.07-28.07.2019 7 BB 299 € 309 €
28.07-04.08.2019 7 BB 309 € 319 €
04.08-11.08.2019 7 BB 309 € 319 €
11.08-18.08.2019 7 BB 309 € 319 €
18.08-25.08.2019 7 BB 299 € 309 €
25.08-01.09.2019 7 BB 249 € 259 €
01.09-08.09.2019 7 BB 199 € 209 €
08.09-15.09.2019 7 BB 159 € 169 €
15.09-22.09.2018 7 BB 139 € 149 €

 

Цените се дадени во евра за уплата во денари по курс 1 еур = 62 мкд

Цената вклучува :

 • 7 ноќевања со појадок
 • Wi-fi интернет на рецепција, бар и плажа

Доплати :

 • Туристичка такса од 1,5 еур по соба на ноќ која се плака во хотелот
 • Клима уред се доплаќа 5 еѕр на ден (се плаќа во хотелот )
 • Можност за доплата за вечера 8 еур по лице на ноќ ( иста цена за возрасни и деца )

Доплати и попусти за деца и трет возрасен

 • Прво дете до 5,99г.во Double room,не користи легло се сместува БЕСПЛАТНО
 • Прво дете до 11,99г. во Triple room на редовно легло се сместува БЕСПЛАТНО
 • Второ дете до 5,99г во Triple room не користи легло се сместува БЕСПЛАТНО
 • Второ дете од 6-11,99г во Triple room не користи легло плаќа 30%

Максимум сместување

Double room – 2 возрасни + 1 дете до 5,99г ( не користи легло )

Triple room- 3 возрасни или 2 возрасни и 2 деца до 11,99г (второ дете не користи легло )

 

Цената не вклучува

 • Превоз и патничко осигурување
 • Превоз од Скопје 35 еур повратна карта -возрасен
 • дете до 11,99 г повратна карта 25 еур

 

 -СОПСТВЕН ЗАКУП

-20% ЗА РАНА УПЛАТА  ДО 20.02.2019

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА СЕДУМ НОЌЕВАЊА ПО ЛИЦЕ СО ДОРУЧЕК

1 Comment

 1. Kontakt broj

Во празнoто поле пишете пофалба, критика или предлог:

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.


*