RESORT SLOVENSKA PLAZA-LUX 4*

Тип на сместување : RESORT SLOVENSKA PLAZA 
Град : Будва
Категорија : LUX 4* и 3*
полупансион и all inclusive
Ресортот Словенска Плажа се наоѓа во автентично медитеранско опкружување и представува еден од најдолго постоечки и најбарани објекти во Будва.Карактеристичен е по романтичниот изглед- косите кровови,симетричниот дизајн,отворени балкони и тераси.Ова фамилијарно место е составено од 10 засебни вили,оплеменети со медитерански растенија,кои името го добиле по посебни врсти на црногорски билки.Големината на комплексот создава впечаток дека одите низ туристичко селце,кое се наоѓа на самата Јадранска Обала.
Поседува паркинг,ресторани,кафе барови,бутици,галерии,амбулантен центар,фризерски салон и салон за убавина,стоматолошка ординација…
Табела-RESORT SLOVENSKA PLAZA LUX 4* – all inclusive
RESORT SLOVENSKA PLAZA LUX 4*  BUDVA – ALL INCLUSIVE
ALL INCLUSIVE 01.06.-10.07. 11.07.-31.08. 01.09.-30.09.
стандард соба 2+1 61 € 76  € 61  
деца од 10-12 години попуст 50% во соба 2+1

Табела-RESORT SLOVENSKA PLAZA  LUX 4*  полупансион

RESORT SLOVENSKA PLAZA  LUX 4*  BUDVA –POLUPANSION
POLUPANSION 01.06.-10.07. 11.07.-31.08. 01.09.-30.09.
стандард соба  2+1 50 € 63  € 50 €
деца од 10-12 години попуст 50% во соба 2+1
Табела за RESORT SLOVENSKA PLAZA 3*-ALL INCLUSIVE

RESORT SLOVENSKA PLAZA 3*  BUDVA – ALL INCLUSIVE
ALL INCLUSIVE 01.06.-10.07. 11.07.-31.08. 01.09.-30.09.
стандард соба 1/2 55 € 67  € 55 €
деца од 10-12 год.-50% попуст во соба 1/2+1
 

Табела за RESORT SLOVENSKA PLAZA 3* –полупансион

RESORT SLOVENSKA PLAZA 3*  BUDVA –POLUPANSION
POLUPANSION 01.06.-10.07. 11.07.-31.08. 01.09.-30.09.
стандард соба 1/2 44 € 54 € 44 €
деца од 10-12 год.-50% попуст во соба 1/2+1

Во цената ALL INCLUSIVE е вклучено:

  1.  доручек,ручек,вечера
  2. пијалоци (алкохолни,безалкохолни,чај,кафе,вода..)на all inclusive барот од 10-23 часот
  3.  интернет
  4. цените се дадени по особа од ден во 1/2 соба

Во цената на база на полупансион е вклучено

  1. доручек и вечера
  2. користење на базен и лежалки околу базенот

цените се дадени по особа од ден во 1/2 соба

Доплати

  • паркинг – 5 евра од ден
  • туристичка такса и осигурување (по особа ,по ден =1.50 евра за возрасни ,0.50 евра за деца до 12 години,1 евро за деца од 12-18 год.-се плаќа на рецепција на хотелот)
  • минимум број на ноќевања се 5
  • сместувањето е во 1/2 и 1/3 соби

цените во табелата се изразени во евра,плаќањето е во денарска противвредност (1 евро=62 мкд)

 

 

 

Во празнoто поле пишете пофалба, критика или предлог:

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.


*