ROYAL BAY 4* – ALL INC.

Royal Bay 4* – All Inclusive – ЕЛЕНИТЕ

Се наоѓа во затворениот комплекс Елените, на 30м од плажа. Сите соби и апартмани имаат прекрасен поглед кон морето. Располага со директен пристап до плажа,  отворен базен, неколку ресторани, барови и ноќен клуб.

Сите соби и апартмани имаат клима уред, кабелска ТВ, сеф, фрижидер, тераса и фен во бањата. Free WiFi е на располагање во lobby-то на хотелот. Целокупната понуда вклучува главен ресторан со разновидни вкусни оброци, лоби бар, snack bar, бар на базенот. Чадори за сонце и лежалки се бесплатни на базен и на плажа. Гостите на хотелот можат бесплатно да се забавуваат во Aqua park Atlantida, неограничено во текот на престојот. Барот во Aqua parkot е дел од all inclusive програмата на хотелот Royal Bay 4*.

Royal Bay 4* има тим на професионални аниматори, со дневни и вечерни активности, игри на плажа и детски дискотеки за помладите гости. Исто така, се организираат  спортски игри и тематски претстави за возрасните.

Цени за термини по типови простории за ALL INCLUSIVE

ТЕРМИНИ

  05.06-22.06

11.09-20.09

ALL INCLUSIVE

23.06 – 05.07

01.09 – 10.09

ALL INCLUSIVE

06.07- 31.08

 

ALL INCLUSIVE

Лице во двокреветна соба – поглед море 58 €
70 €
79 €
Лице во студио – поглед море 63 €
 76 €
85 €
Лице во maisonette – поглед море 69     82 € 91 €
Лице во апартман – поглед море 67 €   80 € 88 €

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање на база ALL INCLUSIVE и вклучуваат :

 • Користење на базен
 • Лежалки и чадори покрај базенот
 • Aqua park ATLANTIDA со 3 базени, тобогани и вклучени безалкохолни пијалоци и пиво, лежалки и чадори
 • Ресторан a la carte
 • Snack бар во текот на целиот ден од 10-17 часот: бургери, гиро, хот дог, форнети, сладолед
 • Безалкохолни пијалоци и алкохолни локални пијалоци се нудат во сите барови во текот на  целиот ден и во Lobby Bar од хотелот до 24 часот
 • Детско катче
 • Тенис, мини голф
 • Забавен дел, анимација

Капацитет на сместување:

 • Двокреветна соба -(2 возрасни + 2 деца до 11,99 години) или (3 возрасни + 1 дете до 2,99 години)
 • Студио (2 возрасни + 2 деца до 11,99 години) или (3 возрасни + 1 дете до 2,99 години)
 • Maisonette  (2 возрасни + 2 деца до 11,99 години) или (3 возрасни + 1 дете до 2,99 години)
 • Апартман ( 2 возрасни + 2 деца до 11,99 години) или (3 возрасни + 1 дете до 11,99 години)
Попусти:
 • Дете до 2.99 години – бесплатно
 • Прво дете 3-11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни – бесплатно
 • Второ дете од 3 -11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни – 50% од цената за возрасен
 • Возрасен на дополнителен кревет во двокреветна соба/студио/maisonette/апартман  – 20% попуст на регуларната цена
Плаќање 50% со направена резервација, а остатокот се доплаќа две недели пред датумот на сместување.
 
Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се во евра, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 62 мкд=1евро

Во празнoто поле пишете пофалба, критика или предлог:

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.


*