SEYCHELLES

 

ТЕРМИНИ НА ПОАЃАЊЕ АПРИЛ/ МАЈ / ЈУНИ (8 дена / 7 ноќи)

индивидуална програма со лет од Скопје

Сејшелите претставуваат архипелаг на легендарната убавина на западниот брег на Африканскиот континент, составен од 115 некои гранитни или пак корални острови во западниот дел на Индискиот Океан. Најголем е централниот остров Махе со главниот град Викторија, потоа островите Праслин и Ла Дигуе. Овој рајски архипелаг нуди незаборавен одмор на уникатните плажи со карактеристичен контраст на бел песок и тиркизно море. Тропската клима со температурен опсег од 24 до 32°C дава можност за подеднакво атрактивен одмор во текот на целата година.

Хотел Услуга Тип на соба Цена (7ноќи)
      АПРИЛ МАЈ ЈУНИ
Berjaya Beau Vallon Bay Resort & Casino 3* полупансион Цена по лице во двокреветна соба 1650€ 1550€ 1550€
Coral Strand Smart Choice Hotel 4* полупансион Цена по лице во двокреветна соба 1850€ 1750€ 1650€
Savoy Seychelles Resort & Spa 5* полупансион Цена по лице во двокреветна соба 2700€ 2600€ 2200€

Можност на резервација на други термини и хотели на барање!

АПРИЛ

TK1006  12APR  SKPIST 2020 2255

TK 748  13APR  ISTSEZ 0155 1055

TK 749  20APR  SEZIST 2140 0430+1

TK1003  21APR  ISTSKP 0725 0750

МАЈ

TK1006  03MAY  SKPIST 2020 2255

TK 748  04MAY  ISTSEZ 0155 1055

TK 749  11MAY  SEZIST 2140 0430+1

TK1003  12MAY  ISTSKP 0725 0750

ЈУНИ

TK1006  03JUN  SKPIST 2030 2305

TK 748  04JUN  ISTSEZ 0155 1055

TK 749  11JUN  SEZIST 2140 0430+1

TK1003  12JUN  ISTSKP 0725 0750

 

 1. ден Скопје – Истанбул

Пристигнување на Аеродром Скопје три часа пред полетување на авионот. Лет за Истанбул TK1006 во 20:30 часот. Слетување во 23:05 часот по локално време.

 1. ден Истанбул – Махе

Продолжување на патувањето на летот TK748 во 01:55 часот за Махе – Сејшели. Слетување по локално време во 10:55 часот. Трансфер до хотелот. Сместување. Слободно време. Ноќевање.

 1. – 7. ден Махе

Престој во хотелот на база ноќевање со појадок. Предвидени денови за уживање на плажа. Можност за организирање на факултативни екскурзии до околните острови (Праслин, Ла Дигуе).

 1. 08. ден Махе-Истанбул                    

Појадок Слободно време до трансфер до Аеродром Махе. Пријавување за летот до Истанбул TK 749 во 21:40 часот.

 1. ден Истанбул-Скопје                    

Слетување во Истанбул во 04:30 часот по локално време. Продолжување на летот со лет TK1003 во 07:25 часот за Скопје. Слетување на Аеродром Скопје во 07:50 часот локално време.

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

 • Авионска карта со TURKISH AIRLINES согласно политика на авио компанија, на економска класа со 30кг. чекиран и 4кг. рачен багаж)
 • Аеродромски такси
 • 7 ноќевања во хотел по Ваш избор/ тип на соба основна стандардна двокреветна на база / НП ноќевање со појадок, согласно политика на хотел и протоколи
 • Оброци во хотелот и пакет по ваш избор
 • Трансфери: аеродром-хотел-аеродром во Махе

 

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

 • ПЦР негативен тест со вклучен сертификат на англиски јазик 48часа пред лет/ ПЦР тест за лица над 18 години (за лица без сертификат за вакцинација) согласно нови протоколи за влез во Р. Македонија – ЗАДОЛЖИТЕЛНО
 • ПЛФ Формулар задолжително 72часа пред лет/се наплаќа 10€ при аплицирање онлајн
 • Дополнителни екскурзии / опционални НА БАРАЊЕ
 • Патничко – здравствено осигурување – пожелно што покрива КОВИД и за откажување патувања
 • Индивидуални и лични трошоци
 • Се што не е вклучено во ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА

Хотели во Понуда:

BERJAYA BEAU VALLON BAY RESORT & CASINO***  –  www.berjayahotel.com/mahe/index.asp  

Локацијаостров Махе, на плажата BEAU VALLON, 15km од самиот Аеродром; соби: хотелот располага вкупно со 182 соби (од кои: 155 класични двокреветни/ 25 супериор и 48 делукс соби и 3 апартмани), секоја соба има TV, клима, телефон, мини-бар, фен, балкон или тераса; Хотелска содржина: ресторан, кинески ресторан, пицерија, бар, салон за убавина, базен, итернет-кафе, билијард, спортови на вода..

CORAL STRAND SMART CHOICE HOTEL****  – https://www.coralstrand.com/

Локација: остров Махе, на плажата BEAU VALLON. Соби: хотелот располага вкупно со 164 соби, постојат 6 типа на соби: Стандардна ксоба, Класичен соба со поглед кон океанот, Двокреветна соба за меден месец, Супериор, Супериор соба со  поглед кон океанот и Penthouse апартман. Хотелска содржина: ресторани, индијски ресторан, азијски ресторан, бар, салон за убавина, базен, итернет-кафе, билијард, спортови на вода..

SAVOY SEYCHELLES RESORT & SPA*****  – https://savoy.sc/about/

Локација: остров Махе, на плажата BEAU VALLON. Соби: хотелот располага вкупно со 160 соби, постојат 5 типа на соби: Стандардна соба, Стандардна со поглед на океан, Јуниор Свитт, Свит и Penthouse апартман. Хотелска содржина:  Grand Savoy ресторан, Pescado ресторан, индијски ресторан, Ocean бар, салон за убавина, базен, итернет-кафе, билијард, спортови на вода..

Цената е валидна до пополнување на места на дадена тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена).

Услови:

 • При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 15 дена пред поаѓање.
 • Рок на потврда на понуда и резервација е 24 часа по уплата на аконтација
 • Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата.
 • Задолжително патничко осигурување
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.

 

Уплатата се врши исклучиво во денарска противвредност (1EUR = 62 mkd). Важат општите услови на патување на АТАМ и Војажер

Во празнoто поле пишете пофалба, критика или предлог:

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.


*