ВИЛА ЛИДИЈА-НЕА ПОТИДЕА

ВИЛА ЛИДИЈА

Вила Лидија

Вилата е лоцирана на сама плажа, поседува прекрасен уреден двор со цветна декорација и фонтана, за најмалите летувалци има и детско катче со лулашки.

Повеќето апартмани гледаат кон преубавиот двор со поглед на море и поставени се на високо приземје и на прв кат, со wi-fi, клима (вклучена во цената), ТВ, тераса, комплетно опремена кујна со рерна и посебни спални соби.

Вила Лидија ви овозможува прекрасен комфорен фамилијарен одмор.

 

 

 

Термини

7

ноќевања

1/3 Апп

бр. 26

1 кат

1/3 Апп

Бр. 20

1 кат со поглед на море

1/2+1/2+1

Дуплекс бр.15 високо приземје со поглед на море

16.06-23.06 279 289 309
23.06-30.06 319 329 349
30.06-07.07 339 349 359
07.07-14.07 349 359 409
14.07-21.07 379 399 449
21.07-28.07 429 439 469
28.07-04.08 429 439 469
04.08-11.08 439 449 479
11.08-18.08 429 439 469
18.08-25.08 339 349 399
25.08-01.09 309 319 379
01.09-08.09 249 259 349

НЕДЕЛА

ЗА РАНА УПЛАТА ДО 15.01.2019 ПОПУСТ

-20 % -бр.26, бр.20,бр.15, бр.23 и бр.22

-30%- бр. 18

                                                        Вила Лидија –Неа Потидеа – САБОТА

Термин

7

ноќевања

1/2+1/3+1

Дуплекс бр.23

1 кат со поглед на море

1/2+1/3

Дуплекс

Бр. 18

Високо приземје

    15.06-22.06      329 309
    22.06-29.06      369 339
29.06-06.07 379 369
06.07-13.07 419 399
13.07-20.07 469 459
20.07-27.07 489 459
27.07-03.08 489 459
03.08-10.08 499 459
10.08-17.08 489 459
17.08-24.08 429 399
24.08-31.08 399 389
31.08-07.09 359 359

САБОТА

Термин

7

ноќевања

      1/2+1/3

Дуплекс бр.22

1кат со поглед на море

       16.06-23.06 309
23.06-30.06 349
30.0607.07 359
07.07-14.07 409
14.07-21.07 449
21.07-28.07 469
28.0704.08 469
04.0811.08 469
11.08-18.08 469
18.08-25.08 399 e
25.08-01.09 379 e
01.09-08.09 349 e

За рана уплата до 15.01.2019

-20%за бр.26,20,15,23,22

-30% за бр.18

Напомена

 

Цени – Надвор од сезона по лице  – 7 ноќевања со вклучен превоз. За сопствен превоз редовната цена за прво и второ лице.

Цените надвор од сезона се дадени за наем на за 6, 7 и 9 ноќевања по студио, апартман, дуплекс

 

Во студио/ апармтан дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети)може да се смести максимум едно дете од 5,99 години во кревет со родител.

 • Термните се дадени од денот на започнување на арманжманот
 • Тргнување (состанок на групата во 03.30 часот, а поаѓање во 4.00 часот на паркингот на хотел Вип. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на тргнување. Ве молиме минимум 24 часа пред секое тргнување да се информирате за потврда на времето и местото.
 • Патничкото осигурување е задолжително и не е вклучено во цената.
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денарска противвредност. (1 евро-62мк)
 • За уплата на две смени одобруваме попуст од 10% на втората смена. Напомена. Понудата важи на редовните цени.
 • Попустите не може да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени не следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени не може да се комбинира.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ulta first или last minute  понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои ги уплатитиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цени.
 • Усни и телефонски резервации се навалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со аванска уплата од 30% од вклупниот износ на аранжаманот. Целосна доплата на аранжаманот се врши најдоцна до 7 дена пред тргнување.
 • Сместување во собите е по 14/часот, а напуштање на истите е до 09/00 часот по локално време.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашето летување, дожни сте да ја оставите собара во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Туристичката така се плака на лице место кај пртставник на агенцијата или, пак, на сопствениците на објектите. Истата изнесува 0,50 евра на ден по апартман.
 • Цените објавени се конечни, без скриени трошоци. Климата и wi-fi се вклучени во ценатa.
 • Секој патник има обврски и е задолжен да води грижа за важноста на  патните исправи и задолжително да обрезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените на т.а. Метрополитан травел.
 • Во цената на аранжманите во вилите е вклучен и клима уредот. Сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
 • Метрополитан травел организира превоз со придружник на групата, до местото кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусите. Цената на превозот
 • – превоз за возрасен 35 евра
 • Превоз за деца 2-11,99 25 евра.
 • Дете до 1,99 години (без седиште) бесплатно.

Во празнoто поле пишете пофалба, критика или предлог:

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.


*