ВИНО И ЉУБОВ

Програма

15.02-16.02.2020

 

По повод празникот на виното Св.Трифун и

                       Денот на вљубените

                                                             

     6:30hСостанок на групата на паркингот на Х.Вип ( наспроти             поранешен Саем)

1 ден – 15.02.2020

7:00 hПоаѓање  од  Скопје  со стандардизиран туристички автобус или минибус.Патување кон Србија со попатни паузи за одмор и царински формалности.

13:00h – Пристигање во Ниш. Посета на Тврдината и сместување во Хотел со 3* во Ниш.Слободно време за одмор до вечерните часови .

20:00h Поаѓање кон Винарија

20:30h – Промоција и презентација на Винаријата. Дегустација на вино.

21:00h – Вечера со организирана забава и музика во живо

01:00h – Поаѓање кон Хотел. Ноќевање

 

2 ден – 16.02.2020

 

Доцен појадок. Одјава од Хотелот до 11 h

11:30h– Посета на Нишка Бања со слободно време за одмор и прошетка

13:00h–Посета на Нишкиот  Концентрационен Логор од II-ра Светска Војна

14:00h– Слободно време за шопинг и слободни активности во Ниш

Поаѓање кон Скопје во договорено време до 17 h

 

мени:

 • Салата
 • Српска плескавица со гарнир или
 • Пилешко филе со тартар сос
 • Погача
 • Пита со ореви

 

Цена на аранжманот – 3590 мкд (за уплата до 25.01.2020 доделуваме -10 %попуст)

(минимум 20 патници за реализација)

 

Во цената е вклучено :

 • Превоз со автобус или мини бус на релација Скопје–Ниш–Скопје
 • Ноќевање со појадок во Хотел 3*во Ниш
 • Организација,водство и претставник од Т.А Метрополитан Травел
 • Лиценциран придружник/водич за време на целото патување
 • Посета на Винарија со презентација,дегустација и вклучена вечера со музика во живо
 • Влезница во Концентрациониот Логор

 

Во цената не е вклучено :

 

 • Задолжително патничко осигурување
 • Индивидуални трошоци и трошоци кои не се наведени во програмата
 • Избор на место за седење во превозното средство

 

 

1 Comment

 1. Cestitki za domakinsko rabotenje

Во празнoто поле пишете пофалба, критика или предлог:

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.


*