YANAKIEV 4*

http://www.hotel-yanakiev.com/en/

Локација : во близина на ски лифтовите
Еден од најпрестижните хотели во овој ски центар. Уникатната локација во комбинација со услугата и комфортот ви нудат можност за прекрасен одмор со семејството и пријателите.
Во склоп на хотелот има ресторан, пијано бар, конферентни сали, ски училиште, ски детска градина, паркинг, гаража, спа центар.
СПА Центар : внатрешен базен, парна бања, сауна, леден кат, хидромасажни бањи, масажи и пилинг терапии

YANAKIEV 4* – Боровец
www.hotel-yanakiev.com
Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% за резервација и уплата до 31.10.2018
Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 01.12-22.12.2018 23.12-29.12.2018 30.12-05.01.2019 06.01-12.01.2019 24.02-01.04.2019
Вид на сместување  мин.4 ноќ. 13.01-09.02.2019 10.02-23.02.2019
Двокреветна соба 2+1                    38.00 €          60.00 €                  88.00 €                 74.00 €           41.00 €
Едноспален апартман 2+2                    50.00 €           72.00 €                  115.00 €                 92.00 €          56.00 €
Еднокреветна соба 1+1                    60.00 €           95.00 €                 150.00 €               120.00 €         66.00 €
Доплата за поглед на планина : 5€ на ден (на барање, ограничен број на соби и апартмани)
Во цената е вклучено : појадок и вечера, користење на внатрешен базен, користење на сауна, парна бања и лакониум за возрасни лица (од 15-19 ч.), паркинг, интернет.
Дополнителни услови :
▪ Деца до 5.99 год. – бесплатно
▪ Деца од 6-12.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба – 50% попуст
▪ Деца од 6-12.99 год. на дополнително легло во апартман – 8€ на ден
▪ Возрасен на дополнително легло во двокреветна соба – 30% попуст
▪ Возрасен на дополнително легло во апартман – 15€ на ден
▪ Дете до 12.99 год. на редовно легло – се наплаќа за еднокреветна соба
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 90€, дете – 50€
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Во празнoто поле пишете пофалба, критика или предлог:

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.


*