ZANZIBAR

 

ИНДИВИДУАЛНА ПРОГРАМА СО АВИОН ОД СКОПЈЕ

ТЕРМИНИ: АПРИЛ / МАЈ / ЈУНИ 2022

 

Занзибар – егзотичната земја на насмевките каде ќе се опуштите и забавувате, ќе заборавите на короната и стресот. Само спакувајте ги своите купачи и летна гардероба, спремете се да танцувате и пиете коктели и да пливате во тиркизниот океан опкружен со бел песок и недопрена природа. И не заборавајте – СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ ТУКА Е ДА СТЕ ПОСТОЈАНО НАСМЕАНИ!!!

Hakunamatata или животот е прекрасен. Оваа фраза ќе ја слушнете на секој агол! Заборавете на секојдневните проблеми, заборавете на се бидејки овде ве очекува РАЈОТ: Плажи со чист и ситен песок, прекрасната сина боја на Индискиот Океан, вкусна храна и коктели и секако традиционална музика која ќе ве натера да заиграте. Соблечете ги влечките и пижамите! Земете го вашиот костим за капење и апостолки, затоа што ние ќе ве однесеме во авантура! Време е! Излегуваме од дома и патуваме, најдобро знаеме што ви треба во моментов – пријателска атмосфера, добри вибрации и ладен пијалок за да Ве вратиме во игра!

 

 

Хотел Услуга Тип на соба Цена (7ноќи)
      АПРИЛ МАЈ ЈУНИ
Doubletree by Hilton Resort Zanzibar 4* Nungwi полупансион Цена по лице во двокреветна соба 1400€ 1400€ 1300€
Royal Zanzibar Beach Resort 5* полупансион Цена по лице во двокреветна соба 1800€ 1700€ 1750€
RIU Palace Zanzibar 5* полупансион Цена по лице во двокреветна соба 1600€ 1600€ 1800€

 

АПРИЛ

TK1004  22APR  SKPIST 0840 1115

TK 605  22APR  ISTZNZ 1845 0205+1

TK 605  30APR  ZNZIST 0305 1215

TK1005  30APR  ISTSKP 1845 1915

МАЈ

TK1004  06MAY  SKPIST 0840 1115

TK 605  06MAY  ISTZNZ 1845 0205+1

TK 605  14MAY  ZNZIST 0305 1215

TK1005  14MAY  ISTSKP 1910 1940

ЈУНИ

TK1004  03JUN  SKPIST 0840 1115

TK 605  03JUN  ISTZNZ 1845 0205+1

TK 605  11JUN  ZNZIST 0305 1215

TK1005  11JUN  ISTSKP 1900 1930

ZANZIBAR

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

 • Авионска карта со TURKISH AIRLINES согласно политика на авио компанија (Авио билет со сите такси на релација Скопје – Истанбул (Turkish Airlines), во економска класа со 30кг. чекиран и 4кг. рачен багаж)
 • Аеродромски такси
 • 7 ноќевања во хотелот по Ваш избор/ тип на соба основна стандардна двокреветна на база / ПП  “полупансион” или ПП “полнпансион” соглсно политика на хотел и протоколи
 • Оброци во хотелот и пакет по ваш избор
 • Трансфери: аеродром-хотел-аеродром во Занзибар

 

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

 • Виза за Занзибар – 50 USD
 • Дополнителни екскурзии / опционални НА БАРАЊЕ
 • Градска такса – 1 USD од ноќ по лице. Се плаќа директно на рецепција во хотелот.
 • Задолжителен негативен ПЦР тест со вклучен сертификат на англиски јазик Патничко – здравствено осигурување – пожелно што покрива КОВИД (Еуролинк осигурување) и за откажување патувања
 • Индивидуални и лични трошоци
 • Се што не е вклучено во ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА

Цената е дадена во евра и пресметана во денари,1 евро = 62 денари

 • Цената е валидна до пополнување на места на дадена тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена).

Услови:

 • При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 15 дена пред поаѓање.
 • Рок на потврда на понуда и резервација е 24 часа по уплата на аконтација
 • Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата.
 • Задолжително патничко осигурување

 

Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.

 

 

Во празнoто поле пишете пофалба, критика или предлог:

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.


*