ЦЕНОВНИК ПРЕД СЕЗОНА СО ПРЕВОЗ-2020

РЕЗЕРВИРАЈТЕ ПО НАЈНИСКИ ЦЕНИ ОВА ЛЕТО

-Неа Потидеа

-Калитеа

 

Ценовник за Мај , Јуни и Септември со превоз

 

Tермин

 

 

Апартман

Мин 2 лица

ноќевања Дуплекс

Мин 3 лица

Место и вили

По датуми

09.05-16.05

сабота

35 7 35 Неа Потидеа

Л-20,22,23

дина

 

10.05-17.05

недела

35 7 35 Неа потидеа

Л-18,15,26

 

 

16.05-23.05

сабота

45 7 45 Неа Потидеа

Дина,Л-20,22,23

17.05-24.05

недела

45 7 45 Калитеа, л-18,15,26

Неа потидеа

23.05-30.05

сабота

55 7 55 Неа Потидеа ,дина

Лидија-20,23,22

24.05-31.05

недела

55 7 55 калитеа

Неа Потидеа- Л-15,26,18

 

30,05-06.06

сабота

85 7 85 Неа Потидеа-Лидија-20,23,22

дина

 

31.05-07.06

недела

85 7 85 калитеа

Неа Потидеа-,Л-18,26,15

 

06.06-13.06

сабота

95 7 95 Неа Потидеа-Лидија-20,23,22

дина

 

07.06-14.06

недела

95 7 95 Калитеа,неа потидеа

Л-18,15,26

 

 

 

ЦЕНОВНИК ЗА СЕПТЕМВРИ -2020

Tермин

 

 

Апартман

Мин 2 лица

ноќевања Дуплекс

Мин 3 лица

Место и вили

По датуми

05.09-12.09

сабота

90 7 90 ЛИДИЈА-20,22,23+ДИНА

НЕА ПОТИДЕА

06.09-13.09

НЕДЕЛА

90 7 90 КАЛИТЕА+ЛИДИЈА-18,15,26-НЕА ПОТИДЕА
12.09-19.09

сабота

80 7 80 ЛИДИЈА-20,22,23+ДИНА

НЕА ПОТИДЕА

13.09-20.09

недела

80 7 80 КАЛИТЕА+ЛИДИЈА-18,15,26-НЕА ПОТИДЕА

 

19.09-26.09

сабота

60 7 60 ЛИДИЈА-20,22,23+ДИНА

НЕА ПОТИДЕА

20.09-27.09

недела

60 7 60 КАЛИТЕА+ЛИДИЈА-18,15,26-НЕА ПОТИДЕА
         

-цените се по лице за   7 ноќевања со вклучен превоз

-во апартманите минимум две лица (трето, четврто  лице ГРАТИС, плаќаат само превоз)

– во дуплексите минимум три лица (четврто и пето лице ГРАТИС, плаќаат само превоз- 35 евра )

-доплата клима 5 евра на ден

 

 

Напомена

 

 

Во студио/ апармтан дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети)може да се смести максимум едно дете од 5,99 години во кревет со родител.

 • Термните се дадени од денот на започнување на арманжманот
 • Патничкото осигурување е задолжително и не е вклучено во цената.
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денарска противвредност. (1 евро-62мк)
 • Попустите не може да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени не следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени не може да се комбинира.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ulta first или last minute  понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои ги уплатитиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цени.
 • Усни и телефонски резервации се навалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со аванска уплата од 30% од вклупниот износ на аранжаманот. Целосна доплата на аранжаманот се врши најдоцна до 7 дена пред тргнување.
 • Сместување во собите е по 14/часот, а напуштање на истите е до 09/00 часот по локално време.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашето летување, дожни сте да ја оставите собара во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Туристичката така се плака на лице место кај пртставник на агенцијата или, пак, на сопствениците на објектите. Истата изнесува 0,50 евра на ден по апартман.
 • Цените објавени се конечни, без скриени трошоци.
 • Секој патник има обврски и е задолжен да води грижа за важноста на  патните исправи и задолжително да обрезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените на т.а. Метрополитан травел.
 • Метрополитан травел организира превоз со придружник на групата, до местото кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусите. Цената на превозот
 • – превоз за возрасен 35 евра
 • Превоз за деца 2-11,99 25 евра.
 • Дете до 1,99 години (без седиште) бесплатно.

 

4 Comments

Во празнoто поле пишете пофалба, критика или предлог:

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.


*