ПРОЛЕТ ВО СРБИЈА

ПРОГРАМА

ПРОЛЕТ ВО СРБИЈА

28.03-29.03.2020

 

1 ден – 28.03.2020

 

 6:30hСостанок на групата на паркингот на Х.Вип ( наспроти поранешен Саем)

7:00 hПоаѓање  од  Скопје  со стандардизиран туристички автобус или минибус.

 • Патување кон Србија со попатни паузи за одмор и царински формалности
 • Пристигање во Ниш
 • Посета на НишкатаТврдина
 • Сместување во Хотел со 4* со гратис Спа Центар
 • Слободно време за одмор
 • Посета на Нишка Бања

20:00h Поаѓање кон Винарија

20:30h – Бесплатна промоција и презентација на винаријата со дегустација на вино

21:00h – Вечера со организирана забава и музика во живо

01:00h – Поаѓање кон Хотел

 • Ноќевање

 

2 ден – 29.03.2020

 

 • Појадок
 • Одјава од Хотелот до 11 h
 • –Посета на Нишкиот Концентрационен Логор од II-ра Светска Војна
 • – Слободно време за шопинг и слободни активности во Ниш
 • Поаѓање кон Скопје во договорено време до 17 часот

 

 

Во цената е вклучено :

 • Превоз со автобус или мини бус на релација Скопје–Ниш–Скопје
 • Ноќевање со појадок во Хотел 4 *во Ниш со Спа Центар
 • Организација,водство и претставник од Т.А Метрополитан Травел
 • Лиценциран придружник/водич за време на целото патување
 • Посета на Винарија со бесплатна презентација и дегустација на вино и вклучена вечера со музика во живо
 • Влезница во концентрационен логор
 • Бесплатно користење на СПА центарот

Во цената не е вклучено :

 • Задолжително патничко осигурување
 • Индивидуални трошоци кои не се наведени во програмата
 • Избор на место за седење ( се доплатува 10 евра-мин.2 седишта )

 

Цена на аранжманот 3590 мкд по особа

(минимум 20 патници за реализација)

За уплати и авансни резервации до 15.03.2020 добивате 10% попуст

 

 

******МОЖЕ ДА СЕ ПАТУВА САМО СО ЛИЧНА КАРТА ******

Во празнoто поле пишете пофалба, критика или предлог:

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.


*