КОПАОНИК

КОПАОНИК-ВИКЕНД

 • 11.10-13.10.2019

(3 дена/2 ноќевања со вклучен превоз)

         59€ по особа (3 дена-2 ноќевања+ вклучен превоз)

 

 • Собир на група во 6:30 на паркингот кај х.Вип,наспроти Саем
 • Поаѓање во 7:00кон Копаоник
 • Патувањето се одвива со попатни паузи за одмор и гранични формалности
 • Сместувањето е во 1/2+(1/2) апартмани,со комплетно опремена кујна,трпезариска маса,брачен-француски лежај + софа на извлекување (на која може да спијат 1-2 особи дополнително),тераса,тоалет
 • Минимум 2 особи во апартман

Цената вклучува

– 2 ноќевања во de luxe апартмани на Копаоник

– Превоз на релација Скопје-Копаоник-Скопје(со мини бус или автобус)

– Комплетна организација и водство

– Лиценциран туристички водич-придружник на патувањето

* Сите out door активности и факултативи ќе бидат по Ваш избор и за истите ќе      има и локален стручен водич

Цената не вклучува

 • Користењето на Спа центарот е 700 ден.по особа(1400 динари),се плаќа на лице место на рецепција (влезницата важи за времетраење на целото работно време на истиот ,без разлика колку пати ќе направите влез-излез во центарот )
 • Лични трошоци
 • Патничко осигурување
 • Трошоци кои не се предвидени и објавени во понудата
 • Факултативи : за сечиј вкус по сопствен избор(сафари тура,посета на лебдечките острови,планинарење,параглајдинг,скијање на вештачка стаза,велосипедизам,пикник…)-важи правило на мин.број на луѓе во група за реализација на факултативата

Во празнoто поле пишете пофалба, критика или предлог:

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.


*