Мини Париз и шопинг се за 1 евро

Мини Париз и шопинг за 1 евро

18.02– НЕДЕЛА

Програма :

 • Поаѓање од Скопје во 08:00 часот од паркингот на Х.Вип ( наспроти поранешен Саем )
 • Собир на групата во 07:40 часот
 • Патувањето го продолжуваме кон Косово ,со попатни паузи за погранични формалности и одмор
 • По пристигнувањето во Косово,Ве водиме на посета на необичен комплекс,каде ќе може да уживате во прекрасната природа, да се сликате покрај (и на) Ајфеловата Кула, ,да бидете дел од плажа на Сејшелите…
 • Слободно време за факултативен ручек и слободни активности
 • Потоа продолжуваме кон градот Урошевац ,каде  ќе посетиме комплекс со продавници за спортска опрема,Вива Фреш Маркет, Шопинг Центар (се за едно евро) и Outlet Centar .Ова е  одлична можност да се подновите со гардероба и обувки,да  ,одберете нешто за Вашиот дом,да ги израдувате Вашите најблиски со подарок по многу ниски цени….Едноставно,поминете еден поинаков ден…
 •  Во 17 : 30 часот поаѓање кон Скопје
 • Враќање во Скопје – крај на програмата

Цена 700 денари

Цената вклучува :

 • Превоз со стандардизиран туристички автобус/минибус Скопје – Косово-Скопје
 • Лиценциран туристички пратител  и водич за време на целото патување
 • Комплетна организација и водство  на патувањето

Цената не вклучува :

 • Задолжително патничко осигурување
 • Индивидуални трошоци кои не се наведени во програмата

Напомена

 • За реализација на ова патување потребен е минимум од 35 патници
 • Се патува и со валидна лична карта или валиден пасош
 • Поаѓањето е од Скопје од паркингот на Х.Вип и враќањето е на истиот паркинг
 • Редоследот на седењето во автобусот се прави според датумот на резервацијата и уплатa
 • Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмногу 3 дена пред поаѓање
 • Во моментов НЕ се потребни сертификати (COVID 19) за излез и влез во Македонија и Косово, но доколку има измени сите патници ќе бидат информирани
 • Агенцијата нема одговорност, во случај пограничните власти да му оневозможат на патник влез во друга земја
 • Агенцијата нема одговорност околу царинската контрола на патниците
 • Избор на место за седење се доплаќа 620 денари (минимум 2 седишта)
 • Агенцијата не одговара за времето на чекање на граничните премини и условите на патот (кои влијаат на времето на пристигнување)
 • Ова патување е групно/туристичко  и од тие причини се замолуваат сите патници да го почитуваат времето кое се договара при патувањето,сопатниците и се она по кое групните патувања се различни од индивидуалните (Ви благодариме на разбирањето)

5 Comments

 1. Emilija e covek koj vredi bogatstvo i sekoj bi posakal da mu bide vodic bravo devojce samo napred ocena 10 +

  • Благодариме од срце….чест е да се патува со патник како Вас.Да сте ни здрави и живи.До следно патување,останете ни позитивни и во добро здравје

  • Благодарам Соња,здрава и жива да си

 2. Emi i celiot tim na Metropolitan travel se primer kako agencija se grizi za svoite redovni no i novi patnici. Decki cista 10 ste.

Во празнoто поле пишете пофалба, критика или предлог:

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.


*